Kto i dlaczego wykorzystuje pożyczki pozabankowe

Pożyczki pozabankowe są coraz częściej traktowane jako alternatywa dla kredytów oferowanych przez banki. Ich stabilna obecność na rynku sprawia, że klienci mają w chwili obecnej wybór i nie muszą ograniczać się jedynie do tego, co mają do zaproponowania banki. Parabanki poszerzają swoją ofertę każdego dnia i stają się atrakcyjne dla wielu grup społecznych. Powodów, dla których korzysta się z pożyczek pozabankowych można wymienić wiele, nie mniej jednak na ogół jest to spowodowane łatwą dostępnością do tych produktów finansowych i uproszczonymi formalnościami.

Dzięki temu sięgać po nie mogą osoby z niską zdolnością kredytową, negatywną historią w Biurze Informacji Kredytowej etc. Pożyczki pozabankowe oraz poszukiwane kredyty bez bik  pozwalają  na zaspokojenie różnego rodzaju potrzeb. Można je podzielić na dwie podstawowe kategorie. Pierwszą spośród nich stanowią potrzeby doraźne. Wiążą się one przeważnie z koniecznością załatwiania niewielkiej dziury w domowym budżecie. Za przykład można tutaj podać sytuację, kiedy do wypłaty zabrakło 200 złotych. Wówczas można sięgnąć po tak zwaną chwilówkę – czyli krótkoterminową pożyczkę opiewającą na niskie kwoty, która powstała po to, by uzupełniać tego rodzaju braki.

Druga kategoria potrzeb to te bardziej długoterminowe. Może to być chociażby zakup mieszkania, remont, zmiana samochodu na nowszy model i tym podobne. Tutaj – jak wiadomo – wymagane są już znacznie większe nakłady finansowe. Nie zawsze da się uzyskać je od banku i wtedy właśnie z pomocą przychodzą pożyczki pozabankowe. Dzięki nim powyższe plany można wdrożyć w życie bez zbędnych formalności nadmiernie rozbudowanych wymagań.